اخبار و رویداد ها

استراتا گرافت، آخرین جایگزین پوستی که موفق به دریافت مجوز سازمان غذا و  داروی آمریکا شد
16 نوامبر 2018
0
اشتراک

استراتا گرافت، آخرین جایگزین پوستی که موفق به دریافت مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا شد

استراتا گرافت، جایگزین پوستی تولید شده توسط کشت شبیه سازی شده ی ارگان از سلول های کراتینوسیت انسانی است که بصورت یک لایه سلول اپیدرمال انسانی هوادهی شده است که شبیه به لایه شاخی پوست است. این محصول به لحاظ مرفولوژی، بیان مارکرهای تمایزی، غشای پایه، عملکرد حفاظتی در مقابل نفوذ باکتری ها و بیان مارکرهای ایمنولوژیکی بر روی آن بسیار شبیه پوست انسان است و این مسله باعث اهمیت و امکان رقابت این محصول با سایر محصولات قدیمی تر موجود در بازار شده است.

کاربرد های سلول های مشتق از پوست
10 نوامبر 2018
0
اشتراک

کاربرد های سلول های مشتق از پوست

یکی از کاربردهای استفاده از سلول های مشتق از پوست، حوزه جوانسازی و رفع چين و چروك پوست صورت استدر 2012 , Smith و همکارانش در يک کارآزمائي باليني چند مرکزی در آمريکا که بصورت  تصادفي و دوسوکور طراحي شده بود، 372 داوطلب بهبود چين نازولبيال را تحت درمان با سلول هاي فيبروبلاست اتولوگ قرار داده و در مقايسه آماري (P < 0.05)  با گروه کنترل تحت درمان با پلاسبو بطور معناداري فاکتورهاي ترميم مورد بررسي افزايش پيدا کرده است، همچنين پس از 6 ماه پيگيري در کمتر از يک درصد از افراد تحت مطالعه عوارضي مانند افزايش پيگمنتاسيون در محل تزريق، ادم وحساسيت ايجاد شد و افراد تحت درمان از نتيجه کارآزمائي رضايت خاطر داشتند . 

سلول های بنیادی در حوزه پوست
05 نوامبر 2018
0
اشتراک

سلول های بنیادی در حوزه پوست

براساس گزارش (Alliance for Regenerative Medicine (ARM حوزه درماتولوژی تا پایان سال 2017، 37 کارآزمائی بالینی در پایگاه های معتبر ثبت کارآزمائی بالینی داشته و در جایگاه ششم ، از لحاظ تعداد کارآزمائی بالینی در میان حوزه های مختلف بالینی قرار میگیرد(مساوی با تعداد کارآزمائی ثبت شده در حوزه التهاب و ایمنی).  

استفاده از سلول های بنیادی جفت برای مقابله با بیماری پروانه ای
14 اکتبر 2018
0
اشتراک

استفاده از سلول های بنیادی جفت برای مقابله با بیماری پروانه ای

اپیدرمیولیز بولوزا  یا بیماری پروانه ای نوع جانکشنال JEB یک اختلال ژنتیکی شدید و اغلب مرگبار است که حاصل جهش در ژن‌هایی است که پروتئینی از اجزای غشای پایه به نام لامینین ۳۲۲ را کد می‌کنند. این پروتئین نقش مهمی در تقویت و پایداری پوست با کمک به اتصال لایه ی بالایی پوست به لایه ی زیرین آن دارد. گفته می شود در حدود ۵۰۰۰۰۰ نفر در دنیا به انواع مختلف بیماری پروانه ای مبتلا هستند. 

کارگاه مهندسی بافت پوست (با تأکید بر روش های مختلف تهیة داربست) برگزار می گردد
12 اکتبر 2018
0
اشتراک

کارگاه مهندسی بافت پوست (با تأکید بر روش های مختلف تهیة داربست) برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران در جریان برگزاری سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، کارگاه های جانبی تخصصی مرتبط با محورها و موضوعات این کنگره بین المللی برگزار خواهند شد.این کارگاه های علمی – تخصصی با برنامه ریزی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی با محوریت موضوعات روز دنیا در دانش سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی طراحی شده و توسط اساتید خبره هر گرایش برگزار خواهد شد.

کارگاه جداسازی و کشت سلول های استرومال  مشتق از چربی انسانی (SVF) برگزار می گردد
12 اکتبر 2018
0
اشتراک

کارگاه جداسازی و کشت سلول های استرومال مشتق از چربی انسانی (SVF) برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در جریان برگزاری سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، کارگاه های جانبی تخصصی مرتبط با محورها و موضوعات این کنگره بین المللی برگزار خواهند شد.این کارگاه های علمی – تخصصی با برنامه ریزی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی با محوریت موضوعات روز دنیا در دانش سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی طراحی شده و توسط اساتید خبره هر گرایش برگزار خواهد شد.

کارگاه استخراج سلول‌های فیبروبلاست و کراتینوسیت انسانی و کشت آنها برگزار می گردد
09 اکتبر 2018
0
اشتراک

کارگاه استخراج سلول‌های فیبروبلاست و کراتینوسیت انسانی و کشت آنها برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در جریان برگزاری سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، کارگاه های جانبی تخصصی مرتبط با محورها و موضوعات این کنگره بین المللی برگزار خواهند شد.این کارگاه های علمی – تخصصی با برنامه ریزی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی با محوریت موضوعات روز دنیا در دانش سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی طراحی شده و توسط اساتید خبره هر گرایش برگزار خواهد شد.

آغاز کارآزمایی بالینی بیماری پروانه ای
30 سپتامبر 2018
0
اشتراک

آغاز کارآزمایی بالینی بیماری پروانه ای

اقتصاد ایران: کاشف درمان بیماری پروانه ای با تاکید بر روشن بودن آینده درمان بیماریها با سلول بنیادی، گفت: بنا داریم کارآزمایی بالینی سطح وسیعی از بیماری پوستی پروانه ای را آغاز کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، پروفسور مایکل دلوکا از دانشگاه مودنای ایتالیا بیش از ۲۰ سال است که روی سلول های بنیادی اپیتلیالی با هدف استفاده از پزشکی بازساختی فعالیت می کند. تحقیقات ارزشمند دلوکا سبب استفاده از سلول های بنیادی اپیدرمی در درمان سوختگی های عمیق و وسیع شده است.

صفحه1 از10