اخبار و رویداد ها

درمان زخم های مقاوم به بهبود با استفاده از پزشکی بازساختی
11 می 2020
0
اشتراک

درمان زخم های مقاوم به بهبود با استفاده از پزشکی بازساختی

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی نیلفروش زاده، در مورد تاریخچه پزشکی بازساختی، گفت: تاریخچه این علم ریشه در پیوند ارگان دارد. کمبود ارگان‌های اهدایی و مشکلات مرتبط با پیوند مثل پس زدن سیستم ایمنی و استفاده از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی، دانشمندان و محققان این حیطه را بر آن داشت که با ترکیب علوم مختلف از جمله استفاده از قدرت سلول‌های بنیادی، ژن درمانی و مهندسی بافت به فکر تولید ارگان‌های مختلف مورد نیاز بیماران بپردازد.

وی افزود: نخستین مثال موفق از پزشکی بازساختی در اواخر دهه ۱۹۵۰ در مدل‌های حیوانی ترمیم استروک را در قلب می‌توان جستجو کرد. طی سال‌های بعد این سلول‌ها، سلول‌های بنیادی نامیده شدند تا اینکه در سال ۱۹۵۶ سلول‌های بنیادی خون ساز معرفی و پیوند مغز استخوان می‌توان به عنوان درمان امید بخش برای بیمارانی که از مشکلات خونی رنج می‌برند، مطرح شد.

مصاحبه صدا و سیما با دبیر انجمن پوست در مورد پوست و کرونا
11 می 2020
0
اشتراک

مصاحبه صدا و سیما با دبیر انجمن پوست در مورد پوست و کرونا

حدس در مورد COVID 19 بر اساس نشانه های کلینیکی ( تب، ضعف، سرفه خشک ، بی اشتهایی ، تنگی نفس ، آبریزش بینی ، کاهش حس چشایی و بویایی ) یا پارامترهای حیاتی (دمای بدن، پالس اکسی متری ، درصد اشباع اکسیژن)و علایم رادیولوژیک ( Xray یا سی تی اسکن قفسه سینه) انجام می شود.در مطالعه ای که در کشور ایتالیا و در بیمارستان LECCO انجام شد ۱۴۸بیمار مبتلا به کرونا مورد بررسی قرار گرفتند. از بیماران بدلیل افزایش ریسک عفونت عکسی گرفته نشد . ۶۰ بیمار به دلیل مصرف داروی جدید در ۱۵روز گذشته از مطالعه خارج شدند.

در یافته های جمع آوری شده از ۸۸ بیمار ، ۱۸ بیمار یافته های پوستی داشتند.یافته های پوستی در ابتدای مراجعه در ۸ بیمار دیده شد و ۱۰ بیمار پس ازبستری دچار نشانه های پوستی شدند.ضایعات پوستی در این بیماران شامل دانه های قرمز رنگ (راش اریتماتو) در ۱۴ بیمار ، کهیر منتشر در ۳ بیمار و ضایعات شبه آبله مرغان در ۱ بیمار بود. بیشتر ضایعات در قفسه سینه مشاهده شد و خارش کم یا بدون خارش بود.اغلب ضایعات پس از چند روز بهبود پیدا می کردند. و ضایعات پوستی شبیه ضایعاتی بود که در مورد بیماریهای ویروسی شایع هم مشاهده میشد.

پیشرفت‌های درمان پوست ایران مرجع و منبع علمی شرکت‌های دانش بنیان اروپایی
11 می 2020
0
اشتراک

پیشرفت‌های درمان پوست ایران مرجع و منبع علمی شرکت‌های دانش بنیان اروپایی

دبیر انجمن پوست ایران گفت: خوشبختانه پیشرفت درمان بیماری‌های پوست مو در ایران امروزه جزو منابع علمی شرکت‌های دانش بنیان اروپایی قرار گرفته است.آقای دکتر محمد علی نیلفروش زاده در حاشیه نوزدهمین همایش سالانه انجمن متخصصان پوست ایراندر مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: همایش امسال با رویکرد متفاوتی برگزار می‌شود، زیرا رویکرد سلول درمانی و بهره گیری از سلول‌های درمانی در بیماری‌های پوست در این همایش بیش از سال‌های گذشته مورد توجه بوده است.

مصاحبه مجله اشپرینگر آلمان با چهره برتر پیوند مو خاورمیانه
11 می 2020
0
اشتراک

مصاحبه مجله اشپرینگر آلمان با چهره برتر پیوند مو خاورمیانه

دکتر نیلفروش‌زاده از پزشکان برجسته پوست و مو هستند که بویژه در زمینه پیوند مو با بیش از ۷۰۰۰ جراحی کاشت مو از جمله افراد سرشناس ورزشی و هنری از چهره‌‌های بین‌المللی به شمار می‌روند.با دکتر محمد علی نیلفروش زاده، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، رییس مرکز تحقیقات پوست و سلول بنیادی، برگزیده 4 سال جشنواره رازی، مشاور معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، ریاست کار گروه طب باز ساختی ترمیم و پوست کشور و رییس انجمن متخصصین پوست ایران به گفتگو نشستیم.

نیلفروش زاده،کار در حیطه درماتولوژی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی
18 ژانویه 2020
0
اشتراک

نیلفروش زاده،کار در حیطه درماتولوژی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی

نیلفروش زاده گفت: کار در حیطه درماتولوژی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی نیز از حدود سال ۲۰۰۴ با معرفی محصولات مرتبط با ترمیم زخم در ایران و حتی در خاورمیانه شروع شد. در حیطه درماتولوژی مهم‌ترین حیطه‌های مورد توجه در پزشکی بازساختی در دنیا شامل جوان سازی و استفاده از سلول‌ها به عنوان پر کننده ها (فیلر) زیستی، ترمیم زخم و استفاده از پانسمان‌های نوین زیستی در درمان زخم‌های مقاوم به بهبود، فولیکول مو و بیماری‌های مرتبط با ریزش مو که مهم‌ترین ابزارها در این راستا استفاده از قدرت سلول‌های بنیادی، لیزر و ابزارهای نانوتکنولوژی بوده است.

استفاده از وزیکول های خارج سلولی برای تحریک رشد فولیکول مو
30 دسامبر 2019
0
اشتراک

استفاده از وزیکول های خارج سلولی برای تحریک رشد فولیکول مو

وزیکول های خارج سلولی به عنوان یکی از مکانیسم های پاراکرینی شناخته شده اند که می توانند وضعیت فیزیولوژیک سلول های گیرنده را از طریق مواد بیولوژیکی مانند پروتئین ها، لیپیدها، miRNAها، mRNAها و ... تحت تاثیر قرار دهند. در مطالعه ای جدید محققان به بررسی اثر وزیکول های خارج سلولی مشتق از فیبروبلاست های درمی تحریک شده انسانی روی فعال شدن سلول های پاپیلای درمی و رشد فولیکول مو پرداخته اند. آن ها نشان داده اند که این وزیکول های خارج سلولی رشد فولیکول های مو را در شرایط برون تنی تقویت می کنند.

استفاده از اگزوزوم برای درمان بیماری های پوستی
19 دسامبر 2019
0
اشتراک

استفاده از اگزوزوم برای درمان بیماری های پوستی

اگزوزوم ها می توانند DNA، RNA و یا پروتئین های مختلف را از سلولی به سلول دیگر منتقل کنند و عملکرد سلول گیرنده را تحت تاثیر قرار دهند. در زمینه پزشکی بازساختی، اگزوزوم ها به عنوان جایگزینی برای سلول های بنیادی در بیماری های مختلف از بیماری های قلبی تا بیماری های تنفسی تست شده اند. برای تست موثر بودن اگزوزوم ها در ترمیم پوست، محققان سلول های پوستی را کشت داده و اگزوزوم ها را از محیط آن ها جداسازی کردند.

سندرم گرگینه
16 دسامبر 2019
0
اشتراک

سندرم گرگینه

هایپرتریکوزیس ارثی، سندرم گرگ‌نمایی یا Werewolf هم گفتهمی‌شود، این نام‌گذاری برخاسته از افسانه‌های اساطیری است. این بیماری می‌تواند به صورت موضعی باشد و یا به صورت فراگیر کل بدن و اندام‌های یک شخص را درگیر کند. دراین بیماری معمولا ?چشم وکف دست و پا درگیر نمی‌شود. هایپرتریکوزیس می‌تواند خفیف یا شدید باشد.تقریبا همه سطح پوست بدن انسان به جز کف دست و پا، از مو پوشیده شده است ولی تعداد موها و نیز ضخامت، رنگ، سرعت رشد مو و میزانپیچ‌خوردگی مو در هر منطقه بدن با منطقه دیگر تفاوت دارد و از شخصی به شخص دیگرمتفاوت است.

صفحه1 از16