اخبار و رویداد ها

نیلفروش زاده،کار در حیطه درماتولوژی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی
18 ژانویه 2020
0
اشتراک

نیلفروش زاده،کار در حیطه درماتولوژی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی

نیلفروش زاده گفت: کار در حیطه درماتولوژی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی نیز از حدود سال ۲۰۰۴ با معرفی محصولات مرتبط با ترمیم زخم در ایران و حتی در خاورمیانه شروع شد. در حیطه درماتولوژی مهم‌ترین حیطه‌های مورد توجه در پزشکی بازساختی در دنیا شامل جوان سازی و استفاده از سلول‌ها به عنوان پر کننده ها (فیلر) زیستی، ترمیم زخم و استفاده از پانسمان‌های نوین زیستی در درمان زخم‌های مقاوم به بهبود، فولیکول مو و بیماری‌های مرتبط با ریزش مو که مهم‌ترین ابزارها در این راستا استفاده از قدرت سلول‌های بنیادی، لیزر و ابزارهای نانوتکنولوژی بوده است.

استفاده از وزیکول های خارج سلولی برای تحریک رشد فولیکول مو
30 دسامبر 2019
0
اشتراک

استفاده از وزیکول های خارج سلولی برای تحریک رشد فولیکول مو

وزیکول های خارج سلولی به عنوان یکی از مکانیسم های پاراکرینی شناخته شده اند که می توانند وضعیت فیزیولوژیک سلول های گیرنده را از طریق مواد بیولوژیکی مانند پروتئین ها، لیپیدها، miRNAها، mRNAها و ... تحت تاثیر قرار دهند. در مطالعه ای جدید محققان به بررسی اثر وزیکول های خارج سلولی مشتق از فیبروبلاست های درمی تحریک شده انسانی روی فعال شدن سلول های پاپیلای درمی و رشد فولیکول مو پرداخته اند. آن ها نشان داده اند که این وزیکول های خارج سلولی رشد فولیکول های مو را در شرایط برون تنی تقویت می کنند.

استفاده از اگزوزوم برای درمان بیماری های پوستی
19 دسامبر 2019
0
اشتراک

استفاده از اگزوزوم برای درمان بیماری های پوستی

اگزوزوم ها می توانند DNA، RNA و یا پروتئین های مختلف را از سلولی به سلول دیگر منتقل کنند و عملکرد سلول گیرنده را تحت تاثیر قرار دهند. در زمینه پزشکی بازساختی، اگزوزوم ها به عنوان جایگزینی برای سلول های بنیادی در بیماری های مختلف از بیماری های قلبی تا بیماری های تنفسی تست شده اند. برای تست موثر بودن اگزوزوم ها در ترمیم پوست، محققان سلول های پوستی را کشت داده و اگزوزوم ها را از محیط آن ها جداسازی کردند.

سندرم گرگینه
16 دسامبر 2019
0
اشتراک

سندرم گرگینه

هایپرتریکوزیس ارثی، سندرم گرگ‌نمایی یا Werewolf هم گفتهمی‌شود، این نام‌گذاری برخاسته از افسانه‌های اساطیری است. این بیماری می‌تواند به صورت موضعی باشد و یا به صورت فراگیر کل بدن و اندام‌های یک شخص را درگیر کند. دراین بیماری معمولا ?چشم وکف دست و پا درگیر نمی‌شود. هایپرتریکوزیس می‌تواند خفیف یا شدید باشد.تقریبا همه سطح پوست بدن انسان به جز کف دست و پا، از مو پوشیده شده است ولی تعداد موها و نیز ضخامت، رنگ، سرعت رشد مو و میزانپیچ‌خوردگی مو در هر منطقه بدن با منطقه دیگر تفاوت دارد و از شخصی به شخص دیگرمتفاوت است.

اثرات مخرب آلودگی هوا بر پوست اثبات شده است
09 دسامبر 2019
0
اشتراک

اثرات مخرب آلودگی هوا بر پوست اثبات شده است

دکتر محمدعلی نیلفروش زاده با بیان اینکه آلودگی هوا واقعیت دنیای ماشینی و صنعتی است که میتواند بر ارگانهای مختلف بدن آثار مخرب و زیانباری ایجاد کند، گفت: پوست اولین و گسترده ترین سد دفاعی بدن در برابر آلاینده های زیست محیطی، دود، ذرات معلق و مواد شیمیایی موجود در هوا محسوب میشود که اثرات مستقیم و غیر مستقیم، کوتاه مدت و دراز مدت مخربی را طی سالهای زندگی متحمل میشود. 

استفاده از نانوتکنولوژی برای مطالعه بر روی سلول های بنیادی
06 دسامبر 2019
0
اشتراک

استفاده از نانوتکنولوژی برای مطالعه بر روی سلول های بنیادی

 یکی از مشکلات اصلی در درمان های فعلی مبتنی بر سلول، ذات مخرب مراحل ویژگی یابی استاندارد سلول هاست. اما محققین در مطالعه ای جدید فناوری را ارائه کرده اند که می تواند با حساسیت بالا و به طور صحیح سلول ها را بدون این که روی زنده مانی آن ها اثری بگذارد، مورد ویژگی یابی قرار دهد. سلول های بنیادی می توانند به انواع مختلف سلول ها از جمله نورون های حسی و حرکتی تبدیل شوند.

صفحه1 از15