اخبار و رویداد ها

خانم دکتر سونا زارع دانشجوی PHD در مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی موفق به دریافت جایزه پرفسور حسابی شد
12 آگوست 2019
اشتراک گذاری این مطلب

خانم دکتر سونا زارع دانشجوی PHD در مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی موفق به دریافت جایزه پرفسور حسابی شد

دانشجوی PHD مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی موفق به دریافت جایزه پرفسور حسابی شد .

دکتر سونا زارع PHD رشته سلولی و مولکولی که در مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی پایان نامه دکتری خود را تحت سرپرستی پرفسور محمد علی نیلفروش زاده با عنوان: بررسی اثرات سلول های بنیادی مزانشیمی جنینی آلوگرافت در ترمیم زخم های دیابتی در مدل حیوانی می گذراننددر این پروژه نوعی جانشين پوستبراي ترميم زخم ها تهيه شد كه هم از نظر اقتصادي مقرون به صرفه و هم در مدت زمان كوتاهي قابل تهيه است. این جانشین پوستی، هیدروژل ژلاتینی سلولار با سلولهای بنیادی مزانشیمی آلوژن بافت جفت و بندناف است. از آنجا که در ترمیم ضايعات و جراحات پوستي كه با محدودیت فرصت مواجه هستیم، اين روش داراي مزاياي فوق العاده ای خواهد بود. 

البته در طول پروژه نتایج قابل توجهی در تهیه انواع محصولات ترمیمی حاصل شد که هر یک به تنهایی می توانند به عنوان محصولات ترمیم زخم در درمان مورد استفاده قرار بگیرند.جشنواره پایان نامه‌های برتر ایران در سال  ۱۳۹۸متناسب با نیازها و اقتضای زمان، فعالیت خود را آغاز کرد و در پی آن با هدف تکمیل رسالت علمی فرهنگی خود به حیات خود ادامه خواهد داد.

جشنواره پایان نامه های برتر ایران - جایزه ویژه پروفسور حسابی در انتهای هر ترم تحصیلی دانشگاهی با مشارکت طیف وسیعی از اساتید دانشگاه های ایران برگزار می‌شود.

هدف این جشنواره انعکاس دستاوردهای جامعه علمی، آموزشی و صنعتی سراسر کشور، داوری، بررسی و درجه بندی پایان نامه های انجام شده در دانشگاه های ایران و در نهایت گردآوری و انتشار برترین پایان نامه های انجام شده در دانشگاه های ایران و یا توسط دانشجویان ایرانی، در یک مجموعه واحد و به صورت منظم و دوره ای است.پایان نامه هایی که موفق به کسب امتیاز (عالی) از هیات داوران جشنواره شوند، در مجموعه نفیس و ارزشمند پایان نامه های برتر ایران قرار خواهند گرفت و گواهینامه پایان نامه برتر، گواهینامه پژوهشگر برتر و گواهینامه دانشجوی برتر به همراه لوح تقدیر نفیس و ویژه جشنواره پروفسور حسابی که متن تقدیرنامه پایان نامه برتر جشنواره و عنوان پایان نامه بر روی آن هک شده است، از طرف دبیرخانه جشنواره پروفسور حسابی به آن‌ها اعطا خواهد شد.

خواندن 456 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 12:24
مدیر روابط عمومی

مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادی یکی از پیشرفته ترین مراکز تحقیقاتی در زمینه تولید و انتشار دانش پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های پوستی به ویژه توسعه فناوری های نوین سلول درمانی می باشد که زیر نظر اعضای هیأت علمی برجسته دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت می نماید.

مدیر روابط عمومی:مهندس افسانه نجفی

وبگاه: skinstemcell.ir/

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.