اخبار و رویداد ها

نخستین پیوند پوست خوک ویرایش ژنتیکی شده به زخم انسان
14 اکتبر 2019
اشتراک گذاری این مطلب

نخستین پیوند پوست خوک ویرایش ژنتیکی شده به زخم انسان

تخصصان سوختگی در بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) دیروز اعلام كردند كه آنها با موفقیت سلول زنده خوك مهندسی ژنتیك شده (xenograft) را برای بستن موقت زخم سوختگی استفاده كرده اند. این عمل که قسمتی از فاز ۱ بالینی این فرایند بوده است نخستین پیوند مستقیم بافت یک حیوان به انسان می باشد.

در طی این روش، یک قطعه 5 در 5 سانتیمتر از پوست خوک مهندسی ژنتیک شده پس از پاک کردن بافت نکروتیک، روی زخم سوخته گیرنده قرار گرفت. پیوند پوست خوک در کنار یک قطعه بسیار بزرگتر از پوست آلوگرافت قرار داده شد و هر دو با استفاده از چاقوی جراحی و باند های گازی حفاظت شدند. پنج روز بعد، جراحان پوست موقت و گرافت موقت را جدا کردند. هر دو گرافت پوستی به بستر زخم زیرین چسبیده بودند و از یکدیگر قابل تشخیص نبودند.این عمل هیچگونه عارضه ای نداشت و زخم سپس با استفاده از پوست جدا شده از ران بیمار بیشتر تیمار شد.در نهایت بیمار مراحل درمانی را با موفقیت طی کرده و به زندگی عادی خود بازگشت.

خواندن 278 دفعه
مدیر روابط عمومی

مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادی یکی از پیشرفته ترین مراکز تحقیقاتی در زمینه تولید و انتشار دانش پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های پوستی به ویژه توسعه فناوری های نوین سلول درمانی می باشد که زیر نظر اعضای هیأت علمی برجسته دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت می نماید.

مدیر روابط عمومی:مهندس افسانه نجفی

وبگاه: skinstemcell.ir/

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.