اخبار و رویداد ها

جلسه ي هماهنگي آغاز پذيرش بيمار جهت سلول درماني با محصول رنيودرم توسط مركز تحقيقات پوست و سلول هاي بنيادي دانشگاه تهران برگزار شد
12 فوریه 2018
اشتراک گذاری این مطلب

جلسه ي هماهنگي آغاز پذيرش بيمار جهت سلول درماني با محصول رنيودرم توسط مركز تحقيقات پوست و سلول هاي بنيادي دانشگاه تهران برگزار شد

جلسه ي هماهنگي آغاز پذيرش بيمار جهت سلول درماني با محصول رنيودرم كه اخيرا توسط وزير محترم بهداشت رونمايي شده بود در محل دفتر رياست محترم مركز تحقيقات پوست و سلول هاي بنيادي دانشگاه علوم پزشكي تهران و توسط اين مركز با تيم إجرائي كارخانه ي سل تك فارمد و بأنك سلولي انستيتو پاستور و مراكز تحقيقاتي ديگر برگزار شد .توليد اين محصول بي شك يكي از مهمترين اتفاقات علمي در دهه اخير خواهد بود. با راه اندازي این خط توليد و توليد اين محصول، كشور جمهوري اسلامي ايران در رده ي 13 كشور برتر دنيا در زمينه سلول هاي بنيادي پوست و محصولات پوستي قرار گرفت.

به دنبال تحقيقاتي كه از سال ٢٠٠٥ و ٢٠٠٦ دكتر نيلفروش زاده و پژوهشگران رويان در توليد فيبروبلاست، كراتينوسيت و ملانوسيت و تمام رده هاي پوستي آغاز كردند. این سلول ها در درمان اسكار هاي آكنه، اسكار هاي اتروفيك، اسكار هاي ليشمانيوزيز، زخم هاي مزمن، زخم هاي ديابتي و سوختگي هاي محدود مورد استفاده گسترده قرارگرفت که با نتايج مطلوبی همراه بوده است.
مقالات منتشر شده از سال هاي ٢٠٠٨ تا ٢٠١٥ توسط تيم پژوهشگران مركز تحقيقات پوست و سلول هاي بنيادي دانشگاه علوم پزشكي تهران و مركز تحقيقات پوست و سالك و پژوهشكده ي رويان زمینه ای را فراهم كرد تا منجر به توليد فراورده های سلولي گردد.
این محصول با حمایت هولدينگ دارويي بركت و توسط شرکت سل تک فارمد، وابسته به اين هولدينگ و مركز تحقيقات پوست و سلول هاي بنيادي دانشگاه علوم پزشکی تهران تولید شد و اكنون در يك مركز مستقل كه به عنوان همكار مركز فوق الذکر و در همكاري با اين هولدينگ است، در حال استفاده مي باشد.
مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از قطب‌های پژوهشی کشور است. اگرچه این مرکز در طول سال‌های استقرار خود اقدام به انجام پژوهش های متعددی در زمینه بیماریهای پوست و مو مشتمل بر مطالعات جمعیتی، بالینی و علوم پایه نموده است، اما انجام پژوهش های بالینی کاربردی برای به‌ کارگیری سلولهای بنیادی موجب گردیده این مرکز عملکردی منحصر به فرد در زمینه کاربرد سلول های بنیادی داشته باشد، تا به عنوان پیشتاز برخی پژوهش های به کارگیری سلول های بنیادی در ایران و دنیا مطرح باشد.
در حال حاضر مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادی جزو معدود مراكزي است که سلول درمانی را در حوزه پوست به صورت فعال انجام می دهد و داراي دو كلين روم باليني وتحقيقاتي و درمالب بسيار مجهز و دستگاه هاي بسيار پيشرفته ميباشد .
لازم به ذكر أست پروسه انتخاب بيمار توسط پزشكان متخصص مركز تحقيقات پوست تا إتمام مراحل سلول درماني توسط يك برنامه كامپيوتري از پيش تدوين شده بر أساس پروتكل درماني ، قابليت پيگيري و پرينتينگ خواهد داشت
همچنين خط توليد اين محصول توسط سازمان غذا و دارو تأييد شده و مجوز GMP را دريافت كرده است.

خواندن 521 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 17 اسفند 1396 ساعت 18:32
مدیر روابط عمومی

مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادی یکی از پیشرفته ترین مراکز تحقیقاتی در زمینه تولید و انتشار دانش پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های پوستی به ویژه توسعه فناوری های نوین سلول درمانی می باشد که زیر نظر اعضای هیأت علمی برجسته دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت می نماید.

مدیر روابط عمومی:مهندس افسانه نجفی

وبگاه: skinstemcell.ir/

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.