اخبار و رویداد ها

‍ تحولی نو درجوان سازی پوست
16 جولای 2018
اشتراک گذاری این مطلب

‍ تحولی نو درجوان سازی پوست

جوان سازی و بازسازی پوستی و یا برطرف سازی اسکار و آکنه، همواره چالشی پیش روی پزشکان متخصص زیبایی بوده است. با توجه به اثر کوتاه مدت و یا خطر تحریک سیستم ایمنی درمان های موجود، استفاده از سلول های بنیادی پوست خود فرد به عنوان یک ماده پرکننده زنده با توانایی تولید #کلاژن (ماده اصلی جوانسازی پوست) برای اولین بار در سال 1995 مورد بررسی قرار گرفت و با موفقیت همراه بود.

از این رو، در سالهای اخیر، پژوهشگاه رویان مطالعاتی را راجع به تزریق سلول های فیبروبلاست جداشده از پوست بیمار، تکثیر آن و تزریق در ناحیه فرورفتگی پوست مانند چین و چروک و یا محل زخم و آکنه آغاز کرده است و با توجه به نتایج ارزشمند حاصل از کارآزمایی های بالینی صورت گرفته، این روش را شیوه ای نوین و کارآمد در درمان این عارضه معرفی کرده است.

مراحل درمانی به این گونه است که سلول های فیبروبلاست از قطعه کوچکی از پوست پشت گوش بیمار جداشده، در محیط کشت اختصاصی و در واحدهای تولید استریل تکثیر یافته که این مدت حدود 6 هفته را در بر می گیرد. سپس سلول های تکثیر یافته مجددا به محل فرورفتگی تزریق می شود که این تزریق در 3 نوبت صورت می گیرد. سلول های فیبروبلاست جدید شروع به تولید کلاژن کرده و محل #فرورفتگی یا نقص پوستی را پر می کند.

خواندن 507 دفعه
مدیر روابط عمومی

مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادی یکی از پیشرفته ترین مراکز تحقیقاتی در زمینه تولید و انتشار دانش پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های پوستی به ویژه توسعه فناوری های نوین سلول درمانی می باشد که زیر نظر اعضای هیأت علمی برجسته دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت می نماید.

مدیر روابط عمومی

وبگاه: skinstemcell.ir/

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.